Joschka Fischer: A liberális demokrácia halálos sebet kapott az Egyesült Államokban
De a demokrácia Európában is komoly nyomás alatt van – és egyáltalán nem biztos, hogy ezt a nyomást képes is lesz túlélni.
De a demokrácia Európában is komoly nyomás alatt van – és egyáltalán nem biztos, hogy ezt a nyomást képes is lesz túlélni.
Scott Bessent a kilencvenes években a Soros Alapkezelőnél is dolgozott, az új kormányban a vámpolitika szigorításának kidolgozása lesz a feladata.
A veterán politikusnak a most újraválasztott amerikai elnök első ciklusa jelentette a legnagyobb kihívást.
Ez a hallgatási pénzekkel kapcsolatos bűnügye volt Trumpnak, ebben november 26-án született volna ítélet, és annyi már biztos, hogy ez akkor nem fog megszületni.
A volt talkshow-sztár és felesége nem akar Trump Amerikájában élni.
Donald Trump kinevezéseinél a fő szempont a lojalitás. Míg a két legfontosabb posztra vállalható jelöltet állítana, addig más jelentős pozíciókra oltástagadó, konteóhívő, szexkereskedelemmel vádolt, illetve Putyin-bábnak tartott alakokat nézett ki. Egyes vélemények szerint ők olyan golyófogók lesznek, akiknek a beáldozásával Trump a többi ellentmondásos kinevezését vinné át a szenátuson.
Inog a demokrácia, mert a nagy platformok határozzák meg, hogy az emberek miről beszéljenek, hívja fel a figyelmet a Frankfurter Allgemeine Zeitungban Martin Andree, aki médiatudományokat oktat a Kölni Egyetemen.
Pam Bondi 2019-ben még Trumpot védte az ellene indult alkotmányos eljárás során, most ő lehet az igazságügyi minisztérium új vezetője.
Gaetz korábban azzal került a címlapokra, hogy a minisztérium közel három évig nyomozott ellene egy 17 éves lányt érintő szexkereskedelem vádja miatt.
Ezer napja tart és fordulóponthoz közeledhet az Ukrajna elleni orosz háború. A háborúzó felek fáradnak, az új amerikai elnök beszüntetheti Kijev támogatását, és az európai vezetők is egyre többet beszélnek a fegyverszünet szükségességéről.
Trump még nála is idősebb lesz, ha kitölti a négyéves mandátumát.
Más országokba telepítik az exportot a jövőbe tekintő kínai cégek, hogy termékeik bejuthassanak az USA piacára akkor is, ha Trump 60 százalékra emeli a vámot.
A Die Welt szerzője szerint itt az idő, hogy a politika fősodrába tartozó szereplők szembenézzenek saját hibáikkal. A Bloomberg és a Politico is foglalkozik a MOL stratégiai műveletekért felelős igazgatójának az orosz olaj ügyében tett nyilatkozatáról. Az ukrajnai háború állását, benne az észak-koreai katonák megjelenését és az ukrán részről bevethető nagy hatótávolságú rakéták ügyét tárgyalja a Le Monde, a Project Syndicate és a Daily Telegraph. Németország saját magának köszönheti, hogy ennyire szorult helyzetbe került, írja egy szakértő a Financial Timesban.
Ukrajna és Oroszország is eszkalálja a közel három éve tartó háborút. Mivel mindkét fél arra számít, hogy 2-3 hónapon belül tárgyalások kezdődnek a konfliktus lezárásáról vagy legalábbis befagyasztásáról, a szemben álló felek az utolsó pillanatig igyekeznek javítani pozícióikat – állítják a hvg360-nak nyilatkozó diplomaták. Értékelésük szerint most jön a legnehezebb hónap, de atomháború biztosan nem lesz.
A propaganda könnyen önveszélyessé válhat. Minél látványosabban drága, annál inkább. Nekünk nagyon-nagyon sokba kerül, hogy Magyar Péterről megtudjuk, hogy büdöst mondott. Irdatlan pénzünkbe. Nem azt látjuk, hogy büdöst mondott, hanem hogy naponta tízmilliókat költünk félhülye felolvasókra, akik ezt ismételgetik. Vélemény.
Sötét tónusú videóval jelentkezett be a miniszterelnök.
Moszkva beleegyezhetne a háború befagyasztásába a Reuters forrásai szerint, de komoly feltételeket szabnak.
Donald Trump győzelme óta további közel 15 százalékot emelkedett a legismertebb kriptovaluta árfolyama.
Ollolai már régóta próbálja magához édesgetni a betelepülőket, eddig mérsékelt sikerrel.
Európa elkényelmesedett, a szankciók elégtelenek arra, hogy valódi váltást kényszerítsenek ki Oroszországból, Észak-Korea szerepvállalása stratégiai eszkaláció – erről is beszélt Sz. Bíró Zoltán Oroszország-szakértő és Rácz András, a Német Külpolitikai Társaság vezető elemzője, akiket az ukrajnai háború ezredik napja alkalmából kérdeztünk. Szerintük tovább tart a patthelyzet, ám ha az USA teljesen magára hagyja Kijevet, Európa csak részben lenne képes kiváltani az amerikai szerepvállalást, emiatt Ukrajna még nagyobb nehézségek elé nézhet.